„Bombka z Memmingen” w SP4
Jeszcze przed świętami uczniowie klasy 6a i 6c pracowali na historii z słuchowiskiem „Bombka z Memmingen” w reżyserii Macieja Mydlaka, które powstało z inicjatywy Instytutu Pamięci Narodowej i Polskiego Radia Olsztyn.
Jeszcze przed świętami uczniowie klasy 6a i 6c pracowali na historii z słuchowiskiem „Bombka z Memmingen” w reżyserii Macieja Mydlaka, które powstało z inicjatywy Instytutu Pamięci Narodowej i Polskiego Radia Olsztyn.
5 grudnia klasy 7a i 6a (wraz z opiekunami: p. Izabelą Najman-Mowczko, p. Katarzyną Zając i p. Jadwigą Gruszką) udały się na wycieczkę do Fabryki Manufaktury w Bolesławcu. Podczas zwiedzania Żywego Muzeum Ceramiki nasza młodzież z zaciekawieniem obserwowała każdy etap produkcji naczyń kamionkowych i mogła z bliska przyjrzeć się, jak powstają te piękne, unikalne wyroby charakterystyczne dla tego regionu. Ważnym punktem wizyty były także niesamowite warsztaty ceramiczne, czyli własnoręczne malowanie naczyń, w tym świątecznych aniołków, metodą stempelkową. Radości i twórczej zabawy nie było końca! Dziękujemy bardzo za tę wyjątkową, niezapomnianą i pełną wrażeń podróż do świata tradycyjnego rzemiosła!
13 grudnia uczniowie klasy 8a wzięli udział w warsztatach krytycznego myślenia, którego współorganizatorem było Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Dnia 16.12.2024 roku odbyło się spotkanie pań policjantek z uczniami klasy 3b pod hasłem „Hejt w cyberprzestrzeni”. Wizyta zaproszonych pań była podsumowaniem klasowych rozmów na temat zasad przynależności dzieci do różnych grup społecznościowych. Uczniowie „sfinalizowali” spotkanie, układając kontrakt, którego będą przestrzegać. Podczas spotkania trzecioklasiści nie tylko zdobyli wiedzę na temat konstruktywnej krytyki, ale także rozwijali empatię i refleksję nad swoim zachowaniem w sieci. Mamy nadzieję, że uwrażliwienie młodych osób na problem hejtu, wzmocni ich poczucie odpowiedzialności oraz pokaże, że warto być świadomym i odpowiedzialnym użytkownikiem.
Maraton Pisania Listów organizowany przez Amnesty International to coroczna akcja, w której uczestnicy piszą listy w obronie osób dotkniętych łamaniem praw człowieka.
Uczeń lubańskiej Jedynki - Paweł Kiełdanowicz został laureatem XXIV edycji Programu Stypendialnego „zDolny Śląsk”. W tym roku Dolnośląska Kapituła Wspierania Uzdolnień pod przewodnictwem Fundacji Edukacji Międzynarodowej oraz Samorządu Województwa Dolnośląskiego przyznała 56 stypendiów w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień. W tegorocznej edycji konkursu oceniono ponad 240 wniosków, jednak ostatecznie przyznano 56 stypendiów w następujących kategoriach: sport, nauka, działalność społeczna oraz sukcesy artystyczne. Niezmiernie cieszy fakt, że w grupie laureatów znalazł się uczeń naszej szkoły. Ósmoklasista otrzymał roczne stypendium na rozwijanie swoich uzdolnień oraz pasji w kategorii naukowej.
Dzieci z ogromnym zapałem zabrały się do pracy, czyli do dekoracji pierniczków, lukrowały, ozdabiały różnymi kolorami posypek, układały wzorki, potem przyszedł czas na degustację. Pierniki były pyszne!
W tym tygodniu w naszym żłobku unosił się zapach korzennych przypraw. Był to pracowity czas, albowiem dzieci piekły pierniczki. Poznawały składniki i sposób wykonywania ciasta. Wałkowanie cista i wykrawanie foremkami bardzo spodobało się dzieciom.
Pszczółki miały trudem zadanie, musiały ozdobić papierowe choinki. Dzieci z wielkim zapałem przyklejały kolorowe pompony i swoje choinki posypały brokatem, by każdy mógł je podziwiać w szatni starszego żłobka.
Dnia 12 grudnia dzieci z klasy 3 b miały okazję poznać Bibliotekę od nieco innej, nowocześniejszej strony.