Jedynkowe Mikołajki
No i wreszcie przyszedł!
Cały rok czekaliśmy, pisaliśmy listy i tęskniliśmy za jego siwą brodą, a może za tym wielkim workiem z prezentami?!
No i wreszcie przyszedł!
Cały rok czekaliśmy, pisaliśmy listy i tęskniliśmy za jego siwą brodą, a może za tym wielkim workiem z prezentami?!
Grudzień to szczególny miesiąc, czas podsumowań i refleksji. W mikołajkowy poranek przedstawiciele naszego Samorządu Uczniowskiego w raz z opiekunką udały się do ZGiUK Lubań, gdzie na ręce Dyrektora ds. Ekonomicznych Pani Edyty Dziechciarz założyły podziękowania za okazaną pomoc.
Koniec listopada to czas przygotowań wróżb andrzejkowych. Wszyscy chcą wiedzieć, co ich czeka w nadchodzącym roku.
Życie jest pełne niespodzianek. Wychodząc na ulice miasta, dnia 8 listopada, nie sądziliśmy, że będziemy mieli okazję spotkać dziennikarza z gazety „Legnicki Gość Niedzielny”.
8 listopada stał się w naszej szkole dniem barw narodowych. Młodzi patrioci wyróżniali się strojem, do którego przyczepione były tasiemki lub kotyliony podkreślające naszą polskość.
Naszą opowieść można by zacząć od słów: dawno, dawno temu… Na tak, tylko gdzie? A więc w krajach europejskich jeszcze całkiem niedawno temu. W Polsce obchodzono zwyczaj DZIADÓW. Wywodził się on z tradycji przedchrześcijańskiej, zaś jego celem było nawiązanie kontaktu z duszami zmarłych i pozyskanie ich przychylności. Dzisiaj odpowiednikiem dziadów są ZADUSZKI.
Każde dziecko kocha misie. To one są pierwszymi Przytulankami i powiernikami tajemnic. Co roku pamiętamy o tych sympatycznych zwierzątkach w Światowym Dniu Pluszowego Misia.
Tym razem wszyscy uczniowie w SP 1 przynieśli do szkoły swojego ulubionego misia, z którym można było spacerować, rozwiązywać zadania i pokazać kolegom.
Konkurs „Kto Ty jesteś? Historyjki o historii” był skierowany do chętnych uczniów, których zadaniem było narysowanie lub napisanie własnej opowieści zainspirowanej bajkami ze strony www.genwolnosci.pl.
Dnia 16 października 2013 roku odbył się konkurs wiedzy o bioregionie pt.: „W krainie łużyckich osobliwości”- etap powiatowy.
Dnia 30 października 2013 roku odbył się konkurs wiedzy o bioregionie pt.: „Doliną rzeki Kwisy – ochrona przyrody”
W konkursie wzięło udział 30 placówek z 10 gmin Związku Gmin „Kwisa”: